Manyetik Motor Nedir « Otomotiv Sitesi

SON DAKİKA

Toyota Supra

HABERLER

Manyetik Motor Nedir

Bu haber 09 Kasım 2018 - 19:56 'de eklendi ve 368 kez görüntülendi.

Manyetik Motor Nedir?
Manyetik alan bir mıknatıslanma olayından meydana geldiği biliniyor. Mıknatıslanmanın etrafında oluşan çekim alanının manyetik alandan ibaret olduğu ön görülüyor. Nikola Tesla’nın yapmış olduğu araştırmalar sayesinde manyetik motor kavramının meydana geldiği biliniyor. Manyetik motorun amacı sınırsız bir enerji sayesinde bir bütünlük kazanıp ve genel anlamda enerji olarak sonsuzluk kavramının ön planda olduğu biliniyor. Manyetik motor bir mıknatıs olayından meydana gelmiş ve iki zıt çekim güçlerine sahip mıknatısın birbirini çekerken ve iki zıt kutuplu mıknatısın birbiri çekmesi üzerine sıcaklığın meydana geldiği biliniyor. Bu sıcaklık olayının kinetik ve potansiyel enerjisine döndürülüp enerjinin korunum ilkesi kullanılarak manyetik bir alan meydana geldiği ön görülüyor.

Mıknatıs Yapısı Nasıldır?
Mıknatıslar manyetik alan oluşturmak için kullanılan ve manyetik alana sahip olan bir çeşit malzemelerdir. Doğal ve yapay halde bulundukları biliniyor. Genelde bilindiği üzere demir ve nikel gibi metal parçaları üzerine çektiği biliniyor. Mıknatısların iki kutup noktalarının bulunduğu biliniyor. Bunlardan biri artı diğeri ise eksi kutup noktalarıdır. Aynı kutup noktalarının birbirini ittiği ve farklı kutup noktalarının birbirini çektiği biliniyor. Mıknatısların birbirleri ile teması sonucunda ısı meydana geliyor. Bu ısıdan dolayı manyetik alanın oluştuğu biliniyor. Mıknatıslar da yapılarına göre ikiye ayrılıyor. Bunlar ise sabit mıknatıs ve elektrik mıknatıs olduğu biliniyor. Elektrik mıknatısının daha önemli olduğu biliniyor.

Manyetik Motorların Çalışma Şekli Nasıldır?
Manyetik motor oluştururken mıknatıslar çelik contalara sabitleniyor. Buradaki neden ise mıknatısların sabit kalmasını sağlamak gerektiği biliniyor. Mıknatısların birbirini itmesi manyetik alana sebep oluyor. Çelik üzerinde akıcı bir halde buluyor. Bu durumda itme ve çekme kuvveti kullanılarak manyetik alan oluşturulup sonsuz bir enerjiye sahip olması planlanıyor. Fakat bu enerjinin pek mümkün olmadığı ön görülüyor. Sebeplerinden biride sürtünme kuvvetinin önüne geçilmemesi durumu olduğu ön görülüyor. Sürtünme kuvvetinin yok sayılmasında mıknatıslanma olayında mıknatısın çelik etrafında sonsuz tur atmasının sağlandığı düşünülüyor. Sürtünme olayı çözüldüğünde sonsuz bir enerji elde etmek için cismin kütlesini ve ataletinin olma durumu sonsuz enerjinin bulunmasının zor olduğunu ortaya koyuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.