DOLAR31,5137% 0.47
EURO34,2453% 0.59
STERLIN40,0014% 0.65
FRANG35,6644% 0.41
ALTIN2.110,28% 0,44
BITCOIN2.071.3066.22

Araçlarda Cam Buğulanmasını Giderme

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Araçlarda Cam Buğulanmasını Giderme

Araçlarda Cam buğulanmasını Giderme

Araçlar yağmurlu,kar ve soğuk havalarda otomobil camları buğulanır. Öyle ki siz camı içerden ve dışarıdan istediğiniz kadar silin buğunun oluşturduğu bulanıklığı gideremezsiniz. Bu makale de camın buğusunu gidermenin yollarını bulabilirsiniz.

Araçlar da cam buğusunu gidermenin en doğal yolu arabanın klimasını açarak cama vuracak şekilde ayarlamaktır. Klimayı kışın sıcak yazın ise soğuk hava ayarına getirerek cama doğru yönlendirin, camdaki buğunun bir süre sonra kaybolacağını göreceksiniz. Klimayı, iç sirkülasyon kapalı durumda çalıştırmanız tavsiye edilir ve araçla yol almadan önce güvenliğimiz açısından araç çamlarındaki buğudan kurtulmamız gerekli olup aksi bir durumda görüş alanımız daralacağından her hangi bir kazaya sebep verebiliriz.

Eğer buğuyu daha kısa zamanda gidermek isterseniz klimanın derecesini artırın ve camlardan birini hafifçe açın. Camdaki buğunun daha çabuk kaybolduğunu göreceksiniz.

Camın buğusunu gidermenin ikinci ve en iyi yolu ise cam buğu önleyici kullanmaktır. Camlar kuru iken içeriden camın yüzeyine püskürtün ve iz bırakmayan bir bezle dairesel hareketler yaparak camı silin. Eğer camlar buharlıysa ve cam buğu önleyiciyi kullanmanız gerekiyorsa, bu şekilde ıslak cama da uygulayabilirsiniz, fakat etkisi daha kısa sürecektir.

YORUM YAP