Yeni Honda Accord

Yayınlanma Tarihi :

ABD’nin en çok satan sedan modeli olan Honda Accord, yenilenen yüzüyle lüks segmentte sunduğu teknolojisi, standart yüksek donanımı ve performansıyla Türkiye’de yollara çıkdı

16 Ekim’de satışa sunulan 2021 Honda Accord, Türkiye’de Executive ve Executive+ olmak üzere iki farklı donanım paketiyle satışa sunuldu.

Otomobilin Platin Beyaz, Meteor Gri, Kristal Siyah ve Kuvars Mavi olmak üzere 4 farklı renk seçeneği, 16 Ekim 2021 tarihinde Honda bayilerinde yerini aldı.


HONDA ACCORD MOTOR SEÇENEKLERİ
Yeni Accord’un arnavutköy escort kaputu altında 1.5 litre VTEC turbo motor bulunuyor. 190 beygir güç ve 260 Nm tork üreten motorun birleşik yakıt tüketimi 7,3 lt/100 km olarak açıklandı.

Yeni Accord standart olarak CVT şanzımanla eşleşiyor. Yeniden tasarlanan CVT’nin daha canlı ilk hareket performansı için önceki nesle kıyasla yüzde 11 daha düşük orana sahip olduğu belirtliyor.

Söz konusu şanzıman D (Drive) ve S (Sport) gibi üç farklı tam otomatik modda kullanılabiliyor. Ayrıca direksiyon simidi üzerinde vites kulakçıkları da yer alıyor.

DONANIM DETAYLARI
Yeni Accord; standart LED gündüz farları (DRL), altı LED’li kısa farı, LED sinyalleri, LED stop lambaları, fren lambaları, plaka lambası ve merkezi üçüncü stop lambası dahil LED dış aydınlatma unsurları ile dikkat çekiyor.

17 inç ve 18 inç olmak üzere iki farklı jant boyutuyla sunulan modelde, Honda mühendisleriyle birlikte geliştirilen lastikler, sürüş kalitesi ile yol tutuş özelliklerini iyileştirmeye ve aynı zamanda yuvarlanma direncini azaltmaya yardımcı oluyor.

Yeni Accord ile Honda ilk defa seri üretim bir otomobil modelinde gürültüyü 6dB azaltan özel jantlara yer veriyor.

Yeni D sedanın iç mekanında ultra ince 7 inç TFT sürücü ekranı, sağ taraftaki büyük hız göstergesi ile birlikte sürüşle ilgili birçok önemli bilgiyi okunaklı bir şekilde iletiyor

Karakteristik Honda iç tasarım unsuru olan Soft-Touch vites kumandası da iç mekanın kalite algısını yükseltiyor. Merkezdeyse 8 inç dokunmatik multimedya ekranı karşımıza çıkıyor.

Accord’da iki konum hafızalı ve sekiz yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğunun yanı sıra, dört yönlü elektrikli ön yolcu koltuğu da sunuluyor. Otomobilin bagaj hacmi ise 570 litre olarak açıklandı.

ARAÇIN UZAKTAN MOTOR ÇALIŞTIRMA DESTEĞİ
Yeni Accord’un Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma özelliği sayesinde, sürücü anahtarı cebinden çıkarmadan araca yaklaştığında kilitler otomatik olarak açılabiliyor.

Yeni Accord’da bulunan ve sınıfında tek olmasıyla dikkat çeken Uzaktan Motor Çalıştırma özelliği sayesinde sürücü, anahtar üzerindeki düğmelerle motoru uzaktan çalıştırabiliyor.

HONDA ACCORD TÜRKİYE FİYATI
Honda Accord’un Executive donanım seviyesi 540 bin TL, Executive+ donanım seviyesi ise 561 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

Basın No: