Yeni Auris

Yayınlanma Tarihi :

C segmentinde temsil eden Yeni Auris Görünüm ve donanım olmak üzere baştan sona değişen Auris artık daha cesur daha dinamik bir otomobiledönüşmüş. Avrupa piyasası için tamamen yeniden tasarlanan yeni Auris, ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenerek büyük bir ilgi odağı oldu.

Yeni auris mevcut modele göre uzunluğu 30 mm artırılarak 4275 mm’ye ulaşan yeni Auris’in yüksekliği ise 55 mm azaltılarak. 2600
mm’lik dingil mesafesi ve 1760 mm’lik genişliği korunan otomobil Toyota’nın “Keen Look-Keskin Bakış” ve “Under Priority – Öncelikli” olarak adlandırdığı yeni çizgilerini taşıyan daha agresif bir ön tasarım kavuştu.Yeni nesil Auris’teki en dikkat çekici yeniliklerden biri de “Skyview” cam tavan. “Skyview” tavanın C segmentindeki en büyük panoramik cam tavanlardan biri olduğu belirtildi. Karasör yapısında ve malzeme kalitesinde de önemli iyileştirmeler yapılan otomobilin, artık arka koltukta daha fazla diz mesafesi sunduğu ve bagaj hacminin de 360 lt’ye yükseltildi.

Yeni Aurisin, yüksekliği 55 mm alçaltılan daha düşük sürüş pozisyonu ve ağırlık merkezi ile güvenli ve rahat bir sürüş olanağı
sunulmaktaır. Segmentinin en iyisi olan 0,28 Cd sürtünme katsayısına sahip olan Auris’in gövdesinin üst tarafında kullanılan çelik sayesinde gövde mukavemeti de yüzde 10 oranında artmış. Bunun yanında aracın ağırlığıysa güncel modele göre 40 kg daha düşük. Ağırlık merkezinin düşürülmesinin yanısıra, araçta daha konforlu, çevik ve yüksek kontrollü sürüş sağlamak üzere çift salıncaklı süspansiyon sistemi kullanılarak araçin yol tutuş kabiliyeti arttırılmıştır. 

 

Basın No: