Hyundai i30 CW Euro Ncap’tan 5 Yıldız

Yayınlanma Tarihi :

Euro NCAP, Hyundai i30 CW’yi de çarpışma testlerine tabi tuttu.

Değerlendirme sonuçlarına göre yeni nesil i30 CW, beş yıldız alarak Avrupa’nın en yüksek güvenlik derecesini elde etti.

Hem çocuk hem de yetişkin yolcu testlerinde yüzde 90 başarı skoruna ulaşan otomobil, Avrupa için üretilen i30 serisinin “modern premium” felsefesine daha fazla kanıt sunmuş oldu. Elde edilen bu başarılı sonuçlarla birlikte yeni nesil Hyundai i30 CW, sınıfının en güvenli wagon otomobillerinden birisi olurken güncel beş kapılı hatchback kardeşiyle de benzer özellikleri sunmasıyla öne çıkıyor.

Hem 18 aylık hem de 3 yaşındaki çocuklar düşünülerek yapılan “çocuk güvenliği” çarpışma testlerinde sınıf liderliğini getiren yüzde 90 oranındaki başarıyla birlikte yetişkin yolcular için yapılan testlerde de aynı skoru elde ederek arkadan yapılan çarpışmalarda boyun zedelenmelerine karşı ön koltuk kafalıklarının iyi bir koruma sağladığı tespit edilmiş oldu.

Yeni nesil Hyundai i30 CW ayrıca yayaların güvenliği için de aynı başarıyı göstermiş oldu. Özellikle yayaların bacaklarını korumak amacıyla tamponların esnekliği daha da geliştirilirken, yapılan testlerde maksimum puanlar kazanılmış oldu. Elektronik Stabilite Programı (ESP), ön ve arka emniyet kemerleri uyarı sistemleri ve benzer donanımlarıyla da otomobilin “güvenlik asistanı” skoru yüzde 86 oldu.

Hyundai Motor Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth çarpışma testiyle ilgili yaptığı yorumda, “ Euro NCAP’ten alınan bu önemli başarı aslında bizim Avrupalı müşteriler için ürettiğimiz modellerin sözümüze ne kadar bağlı ve sadık olduğumuzu kanıtlıyor. Avrupa için Avrupalı otomobil üretme stratejimiz, Hyundai’nin tasarım, kalite ve güvenlik anlamında yeni tüketiciler kazanmak için doğru yolda olduğunu kanıtlamaya devam ediyor” dedi.

zbahis giriş

Basın No: