Güvenli Otomobil Ödülü Subaru XV Verildi

Yayınlanma Tarihi :

Subaru markasının geliştirmiş olduğu ve 2013 model Subaru XV modeli adı altında tasarlanan otomobil, Amerika Otoyol Güvenliği Enstitüsü (IIHS) tarafından gerçekleştirilen, tüm güvenlik ve çarpışma testlerini başarı ile sonuçlandırarak “Yılın En güvenli Otomobili” ünvanını almayı hak etmiş oldu.

Bu ünvanı üç yıldır kimseye kaptırmayan Subaru, bu yıl da tüm modellerinde bu ödülü alan tek marka özelliğini de elinde tutuyor.

Subaru’nun tasarladığı, farklı segment ve sınıflardaki tüm modellerin, yapılan testlerle ön, arka ve yan cephelerden maruz kaldığı çarpışma testleri bitiminde, sonuç olarak sürücü ve yolcu güvenliği açısından maksimum koruma sağladığı, yeni XV modelinin de aynı şekilde en üst düzey güvenlik standartlarında olduğu açıklandı. Subaru’nun bu başarısında hiç kuşkusuz eşsiz tasarımının büyük etkisi var. Özellikle halka şeklindeki  güçlendirilmiş şasisi  aracın dayanıklılığını en üst seviyeye çıkarıyor.Bu  tasarım, aracın “Top Safety Pick 2012” ödülünü kazanmasında büyük rol aldı.

Basın No: