2018 SEAT Tarraco SUV

Yayınlanma Tarihi :

Wraps, Paris’teki ilk çıkışından yeni SEAT Tarraco SUV’u çıkardı ve beş veya yedi koltuk seçeneği  mevcut olacak.
Bu SEAT Tarraco, Volkswagen Tiguan , Hyundai Santa Fe , Ford Edge ve Skoda Kodiaq gibi rakiplerine rakip olacak şekilde tasarlanan İspanyol markası için yeni bir amiral gemisi SUV .

Ekim ayında Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan ilk tanıtımın ardından , Tarraco (Tarragona kenti adını aldı), VW Group’un MQB platformunun en uzun versiyonunu A2 olarak adlandırdı. 4,735 mm uzunluğunda – yani Kodiaq veya Tiguan’dan yaklaşık dört santimetre daha uzun – ve hem beş hem de yedi koltuklu versiyonlarda sunulacak.

• Yeni SEAT Tarraco protoip incelemesi

Yeni otomobilin tasarımı, SEAT’ın mevcut görünümünün bir evrimidir , ancak tasarım patronu Alejandro Mesonero, gelecekteki modelleri etkileyeceğini iddia ediyor. “Bu, gurur verici bir his veriyor” diyor, “gelecekteki SEAT’ların neye benzeyeceğine dair bir ipucu veren iddialı ön uçu sayesinde” diyor.

Panjurun kanatları daha sağlam gözükürken, Tarraco’nun kanatları arkadaki ön tekerleklerin üstünden arkaya doğru uzanan bir kıvrım çizgisi içeriyor, burada kuyruk lambası kümesinin tepesine ve kapak boyunca ilerleyen bir başka hatta karışıyor. Araba ‘animasyonlu’ kuyruk lambaları da dahil olmak üzere ön ve arkada tam LED aydınlatma yer alıyor.

İçinde, Tarraco ahşap malzeme ve farklı bir bilgi-eğlence ekranı tarzını gösteren  görüntüleri ile SEAT için yeni bir gösterge paneli tasarımına sahiptir. Torpidaya entegre olmak yerine, hemen önünde ‘yüzen’ bir tablet gibi duruyor. Sekiz inçlik kurulum, VW Grubunun 10.25 inçlik dijital gösterge paneli ve bir seçenek olarak, hareket kontrolü ile birlikte sunulacak.

Tarraco, bir çift dört silindirli benzinli turbo ile piyasaya sürülecek: 1,5  148bhp üreten ve ön tekerlekleri kullanan altı vitesli düz şanzımana bağlanan bir 187bhp 2.0 ve dört tekerlekten çekişli ve yedi vitesli bir DSG çift- debriyaj otomatik şanzımandan oluşacak.

İki adet 2.0 litrelik dizel de olacak. 148bhp versiyonu ya önden çekişli ve manuel bir kutuya ya da dört tekerlekten çekişli DSG’ye sahip olabilirken, 187bhp modeli sadece dört tekerden çekişli bir DSG olarak geliyor.

SEAT, takılabilir hibrid teknolojisinin kullanım ömrü boyunca Tarraco’ya takılacağını doğruladı ve bu durum 2020 yılına kadar olabildi. PHEV versiyonu 206bhp ve 400Nm’ye sahip olacak ve en az 50 km’lik saf elektrik aralığı ve CO2 emisyonları 50 g / km’den az.

Buna ek olarak, SEAT teknoloji şefi Matthias Rabe’nin sınıftaki en sportif model olacağını ümit eden bir FR performans versiyonu da olacak.

Tarraco, SEAT’ın SUV ailesini tamamladı – söylentiler, markanın zaman içinde, Kupa bölümü için özel bir model olarak gelişmekte olan coupe-SUV’un kendi versiyonunu alabileceğine inandırdı .

SEAT’ta satışlar,  genişletilmesiyle desteklendi; marka, yıl içinde dünya çapında 383.900 adet aracı, 2017’de aynı dönemdeki % 20’den fazla artışla Ağustos’a kaydırdı.

 

Basın No: