YENİ SKODA SUPERB 2024

Yayınlanma Tarihi :

Volkswagen passat üretimini sonlandırdığından artık tüm gözler Superb üzerinde olacak.Yeni Superb bir önceki neslinden büyük oranda izler taşıyor. Skoda tasarımcıları büyük bir değişimden yerine ufak bir makyaj işlemi gerçekleştirdi. Tabiki Volkswagen Passat Sedan hayranlarının merakla beklediği otomobil yapılan tanıtım ile sahne de yerini aldı.2024 yeni Skoda Superb kullanıcılarına neler sunuyor,

2024 Skoda Superb özellikleri!
Yeni Superb bir önceki neslinden büyük oranda izler taşıyor. Skoda tasarımcıları büyük bir değişimden daha çok ufak bir makyaj işlemi gerçekleştirmiş diyebiliriz.
Volkswagen Grubunun klasikleşen ön tampon, far, ızgara, arka stop ve bagaj kapağı makyaj yapıldı. Superb önceki modeli ile büyük oranda benzerliklere sahip. Ancak aracın kasa ve gövde boyutlarında önemli değişiklikler mevcut. Geniş makam aracı duruşu ile ünlenen Superb Sedan artık 15 mm daha dar.

2024 Skoda Superb motor seçenekleri!

Superb 1.5 TSI turbo benzinli VAG Grubu seçeneği elbette yeni Superb’de de sunulmuş. e-TSI olarak belirtilen yarı hibrit destekli ünite yer alıyor. Bunun yanı sıra 2.0 TSI turbo benzinli seçenekte kullanıcılara sunulmakta. Türkiye’deki yakıt fiyatları ve vergi dilimleri kullanıcılarını daha çok 1.5 TSI üniteye yönlendirecektir.
Superb dizel motorları kullanmayı sürdürecek. 2.0 TDI ünite ile donatılacak dizel modeller, 150 veya 193 bg güç seçenekleri ile alınabiliyor. Benzinli ve dizel motorların tamamı 7 ileri DSG şanzıman ile eşleştirilmiş durumda.

Basın No: